Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X

wysokiej klasy pasze dla zwierząt hodowlanych

Spotkanie szkoleniowe 03-03-2016

Data publikacji: 2016-03-11

Spotkanie szkoleniowe dla dealerów firmy Lira
W czwartek 3 marca 2016 zorganizowane zostało spotkanie szkoleniowe dla dealerów firmy połączone ze zwiedzaniem otwieranej wkrótce mieszalni Porcus. Firma od samego początku postawiła na wysoką, jakość oferowanych produktów. Mimo ugruntowanej pozycji na rynku, firma nieustannie pracuje nad wymyślaniem nowych produktów, ale nie zapomina też o udoskonaleniu technologii produkcji.
Szkolenie odbyło się w Skansenie Filmowym Soplicowo Cichowo. Wydłużający się okres miedzyciażowy u krów wysokowydajnych i u loch to ogromny problem dla hodowców bydła i trzody chlewnej, szczególnie bolesny dziś przy stale pogarszającej się opłacalności produkcji. Idąc naprzeciw hodowcom firma Lira oferuje dodatki pomagające uporać się z tym problemem. W związku z tym, zarówno REPRO help (dla krów) jak i MPU o-MEGA-L (dla loch) okazały się hitami informacji nie mogło ich zabraknąć na tym spotkaniu. Dr Arkadiusz Michalak opowiedział o mechanizmach działania naszych innowacyjnych produktów. Zaprezentował wyniki produkcyjne osiągane przy ich wykorzystaniu oraz wspomniał o licznych fermach bydła i świń, które już nie wyobrażają sobie produkcji bez wspomagania się odpowiednio REPRO-Help lub MPU o-MEGA L.
O możliwościach zwiększenia produktywności stada podstawowego, przy wykorzystaniu produktów Liry opowiedziała licznie zgromadzonym gościom Grażyna Rakowska. Jako cel prelegentka wskazała wskaźniki produkcyjne najlepszych producentów trzody chlewnej na świecie: rocznie 2,4 miotu od lochy i 18 prosiąt urodzonych w jednym miocie to aż 44 prosięta rocznie. Uzyskanie takich parametrów produkcji z pewnością zapewni opłacalność produkcji mimo zmieniających się cen na rynku. Jak tłumaczyła pani Rakowska wyniki takie mogą osiągać również polscy hodowcy.
Skuteczne odchowanie prosiąt z tak licznych miotów nie uda się bez doskonałych prestarterów. Od wielu lat linia prestarterów – Porcus. W sposób bardzo konkretny opowiedział o nich Łukasz Węclewski. Opowiedział zarówno o okresach na jakie przeznaczone są kolejne Porcusy: PLATINUM, GOLD, SILVER i BRONZE, ilościach, jakich potrzebuje hodowca dla 1 prosiaka oraz uzyskiwanych efektach. O świetnej, jakości tej linii świadczą uzyskiwane wyniki 30 kg prosię jesteśmy w stanie uzyskać po niespełna 7 tygodniach.
Na zakończenie sesji szkoleniowej 20 letnią historię firmy LIRA oraz jej obecne wysokie standardy działania przedstawiła Dorota Marcinkowska- Chmielewska. Przedstawiła jak wysokie wymagania firma stawia zarówno zakupowanemu materiału jak i produktowi końcowemu. W prezentacji na temat historii firmy nie mogło zabraknąć informacji o otwieranej wkrótce w Krzywiniu mieszalni Porcus, na której zwiedzanie zebrani goście wybrali się po zakończeniu sesji szkoleniowej. O najmłodszym „dziecku” LIRY opowiedział już w mieszalni prezes zarządu Rajmund Lira. Nowy obiekt ze względu na swoje możliwości techniczne będzie służył przede wszystkim do produkcji linii Porcus przeznaczonej dla najmłodszej grupy zwierząt. Mieszalnia wyposażona jest w najnowocześniejszy, pierwszy w Polsce Crown Expander.
Podsumowanie 20 - lat działania Wytwórni Pasz LIRA napawa optymizmem, bo mimo dużej konkurencji na rynku paszowym firma skutecznie konkuruje z dużymi zagranicznymi koncernami i stale się rozwija.

GALERIA