Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X

wysokiej klasy pasze dla zwierząt hodowlanych

Cavaliada Poznań 2017

Data publikacji: 2017-12-05

Cavaliada to imprezy organizowane cyklicznie przez Międzynarodową Federację Jeździecką. Ich naczelnym zadaniem jest popularyzacja tej coraz bardziej powszechnie uprawianej dyscypliny sportowej i formy rekreacji jakim jest jeździectwo.

Innym, nie mniej ważnym celem jest zainteresowanie hodowlą koni i edukacja w tym zakresie. Imprezy organizowane pod wspólną nazwą Cavaliada Tour odbywają się w trzech polskich miastach: w Lublinie, Poznaniu oraz w Warszawie.
Jest to cykl halowych zawodów jeździeckich zorganizowanych w trzech panelach: zawody sportowe, część rozrywkowa (pokazy) i targi.
Cavaliada to jedno z najważniejszych wydarzeń hippicznych organizowanych w Europie. Zawody te rozgrywane są na bardzo wysokim światowym poziomie sportowym.
Spośród wszystkich dyscyplin rekomendowanych przez Światową Federację Jeździecką, a rozgrywanych podczas Cavaliady można podziwiać zmagania zawodników, m.in. we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, skokach przez przeszkody i zawodach w powożeniu.
Podczas każdej edycji Cavaliady, w ramach jej rozrywkowej części, odbywają się pokazy ujeżdżania i woltyżerki, prezentacje koni oraz rekonstrukcje historyczne prezentowane przez najlepsze, renomowane europejskie szkoły jeździeckie.
Równolegle z ww. odbywają się targi sprzętu i wszelkich akcesoriów związanych ze sportem jeździeckim i hodowlą koni: wyposażenia stajni, odzieży sportowej do jazdy konnej, sprzętu do pielęgnacji tych zwierząt oraz środków żywienia i suplementów diety dla koni sportowych i użytkowych.
Ten ostatni wymiar Cavaliady jakim są targi spowodował obecność naszej firmy na tej ekskluzywnej imprezie. Wytwórnia Pasz LIRA od pewnego czasu zajęła się profesjonalnym żywieniem koni używanych do rekreacji oraz koni sportowych. Firma zaprezentowała wszystkie swoje pasze i dodatki paszowe, które już wcześniej zdobyły uznanie wielu, nie tylko wielkopolskich hodowców koni i ich użytkowników.
Do odwiedzania naszego stoiska zapraszała gości żywa maskotka źrebaka. Wszyscy zainteresowani naszą ofertą przyjaciele i użytkownicy koni otrzymali próbkę rewelacyjnej paszy dla koni CHRUPKA.
Tegoroczna Cavaliada zorganizowana, jak zwykle, na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich przyciągnęła tłumy miłośników tego gatunku zwierząt.
W imprezie uczestniczyło ponad 240 koni, ale największą niespodzianką tegorocznych zawodów stał się zwycięzca Grand Prix, po raz pierwszy w historii Polak – dwudziestoletni Andrzej Opłatek startujący na koniu Coperfield.

GALERIA