Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X

wysokiej klasy pasze dla zwierząt hodowlanych

SEMINARIUM 17 października 2013 roku.

Data publikacji: 2013-10-21

W jesiennej scenerii parku rekreacyjnego otaczającego ośrodek konferencyjno-szkoleniowy
Nenufar Club w Kościanie, w czwartek 17 października br. odbyło się seminarium zorganizowane przez Wytwórnię Pasz LIRA z Krzywinia. Tematem przewodnim spotkania były:

Metody poprawy opłacalności
produkcji trzody chlewnej

Było to kolejne coroczne spotkanie szkoleniowo – integracyjne z klientami firmy. Na seminarium bardzo licznie przybyli czołowi hodowcy i producenci trzody chlewnej, przedstawiciele wiodących w naszym kraju zakładów mięsnych, posiadających równocześnie własne fermy, przedstawiciele kilku firm produkujących i wprowadzających na rynek nasienie knurów, przedstawiciele krajowego producenta materiału genetycznego – POLSUS oraz lekarze weterynarii.
Potrzeba nieustannego wzrostu produkcyjności obsługiwanych przez Wytwórnię Pasz LIRA stad trzody chlewnej, konieczność lepszego wykorzystywania rezerw produkcyjnych, poszukiwanie oszczędności i optymalizacja kosztów produkcji wymaga od wszystkich zainteresowanych coraz bliższych relacji i coraz lepszej współpracy. Dlatego też Wytwórnia Pasz LIRA organizuje podobne spotkania aby wspólnie ze swoimi klientami i zapraszanymi gośćmi rozmawiać o przyczynach aktualnej sytuacji w produkcji trzody chlewnej w naszym kraju oraz wspólnie poszukiwać możliwości rozwiązywania, choćby tylko części tych trudnych problemów.
Temu też miało służyć tegoroczne spotkanie w Kościanie. Po przywitaniu zaproszonych gości przez prowadzącego spotkanie Łukasza Węclewskiego, pierwszy wykład wygłosiła Maria Herwart, Country Manager firmy TOPIGS Sp. z o.o. W bardzo ciekawej i przystępnej formie przedstawiła Ona tę stosunkowo nową i mało znaną na polskim rynku holenderską firmę genetyczną. Przybyli goście zapoznali się z wynikami produkcyjnymi osiąganymi przez użytkowników tego materiału hodowlanego w kilku krajach europejskich. Następnie przedstawiciel organizatora seminarium Marek Gasiński przypomniał w skrótowej formie sposoby lepszego wykorzystania potencjału rozrodczego loch.

Głównym prelegentem seminarium był Profesor dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego PIB w Puławach. Tematem Jego, jak zawsze interesującego i ciekawie zaprezentowanego wykładu były 

choroby układu oddechowego świń oraz sposoby zapobiegania temu ograniczającemu uzyskiwanie optymalnych wyników produkcyjnych, schorzeniu.
Pan Profesor podzielił się również nowościami z zakresu organizacji produkcji trzody chlewnej, które przywiózł z konferencji w Wielkiej Brytanii.

W ocenie organizatorów spotkania wszystkie wystąpienia zostały życzliwie przyjęte przez przybyłych gości. Można, więc pokusić się o stwierdzenie, iż to kolejne zorganizowane przez Wytwórnię Pasz LIRA z Krzywinia szkolenie spełniło swoje zadanie i zarazem wniosło sporą dawkę nadziei i optymizmu wszystkim przybyłym na to spotkanie gościom.
Organizatorzy mogą, wiec mieć nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie i już dzisiaj zapraszają wszystkich zainteresowanych na kolejne seminarium, pewnie wiosną 2014 roku…!?

GALERIA