Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X

wysokiej klasy pasze dla zwierząt hodowlanych

O firmie

Wytwórnia Pasz LIRA jest polską, rodzinną firmą założoną w 1996 r. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Krzywiń w województwie wielkopolskim (65 km od Poznania). W pierwszym zakładzie produkcyjnym wytwarzamy produkty dla bydła a drugim oddanym do użytku w 2004 roku, produkujemy pasze dla pozostałych gatunków zwierząt.


Zakład w Krzywiniu jest w pełni zautomatyzowany i należy do jednego z najnowocześniejszych w branży paszowej zakładów w Polsce. Na początku roku 2006 w Krzywiniu oddaliśmy do użytku kolejną linię produkcyjną. Linia ta jest wykorzystywana wyłącznie do produkcji pasz leczniczych.

Dzięki inwestycjom w nowoczesne linie technologiczne podniesiono potencjał produkcyjny i jakość końcowego wyrobu.
Zastosowanie nowoczesnych maszyn i urządzeń do mieszania, automatycznego systemu naważania komponentów a także komputerowej kontroli procesu produkcji pozwoliło uzyskać wydajność na poziomie od 15 do 20 ton na godzinę.
Taki proces produkcji gwarantuje również wysoką homogenność wytwarzanych produktów.

Zamontowany najnowszej generacji granulator, w którym zastosowanie podwójnego kondycjonera umożliwia wydłużenie czasu obróbki termicznej paszy a maty grzewcze pozwalają utrzymać stałą temperaturę podczas całego procesu granulacji.
Takim rozwiązaniem może poszczycić się tylko kilka zakładów w Europie.

Dzięki procesowi ekstruzji podnosimy strawność, smakowitość i wartość pokarmową surowców paszowych wykorzystywanych w żywieniu młodych zwierząt, których przewód pokarmowy jest słabiej rozwinięty.

Gwarantuje wysoką dokładność naważania produktu gotowego, precyzyjne konfekcjonowanie i stabilne układanie opakowań na palecie przy wydajności 15 ton na godzinę.

Produkcja obejmuje mieszanki paszowe pełnoporcjowe, superkoncentraty, premiksy mineralne i preparaty mlekozastępcze dla trzody chlewnej, drobiu, bydła i innych gatunków zwierząt.
Koncepcja żywienia oparta jest o surowce najwyższej jakości i wartości pokarmowej.
Głównym źródłem białka w naszych produktach jest wysokobiałkowa poekstrakcyjna śruta sojowa.
Dodatki witaminowe, mineralne, enzymatyczne, biostymulatory i inne pochodzą od renomowanych firm.
W trosce o zachowanie najwyższej jakości produktów używamy najwyższej jakości surowców!

Polityka jakości firmy LIRA nie kończy się na produkcie finalnym i jego sprzedaży.
Prowadzimy również szeroko zakrojone doradztwo zootechniczne, weterynaryjne i z zakresu rozrodu. Wiedzą i doświadczeniem dzielimy się na organizowanych szkoleniach.
Nasi doradcy żywieniowi gwarantują fachową pomoc i doradztwo w zakresie hodowli, żywienia i rozrodu zwierząt.
Naszym klientom zapewniamy również bezpłatne analizy surowców i pasz wykonywane w przyzakładowym laboratorium, wyposażonym w nowoczesny sprzęt do analiz.

Wytwórnia Pasz LIRA posiada nowoczesną i dobrze zorganizowaną bazę transportową, która zapewnia naszym klientom szybką i niezawodną dostawę naszych produktów.
Duża powierzchnia magazynowa i system wysokiego składowania ułatwiają planowanie produkcji i zapewniają szybki załadunek.

Wysoki standard naszych wyrobów, polityka jakości i powtarzalności produktów sprawiły, że cieszymy się zaufaniem naszych klientów, których ciągle przybywa. W ciągu kilku lat działalności firma przekształciła się z małego zakładu w profesjonalne przedsiębiorstwo.
Nadal jednak inwestujemy w nowoczesność i ciągle pamiętamy o naszej dewizie: „wysoka jakość za rozsądną cenę”.

Życzymy Państwu samych sukcesów odnoszonych w hodowli zwierząt, jednocześnie zapraszając Państwa do współpracy.