MEGA FLESZ

MEGA FLESZ

MEGA FLESZ

Poprawia liczebność miotów

Produkt energetyczno-białkowy stosowany w żywieniu macior, w okresie kilku dni przed wystąpieniem rui. Dostarcza lochom wysokiego poziomu energii, pochodzącej z cukrów prostych, a także łatwostrawnego i przyswajalnego białka. Uzupełnia deficyt składników odżywczych występujący niekiedy u loch po okresie laktacji, poprawiając zdecydowanie ich kondycję. Zwiększa ilość komórek jajowych zdolnych do zapłodnienia w czasie rui, a co za tym idzie - poprawia parametry rozrodcze stada.

Aby w pełni wykorzystać potencjał rozrodczy loch należy zapewnić im odpowiedni poziom składników pokarmowych dostarczanych w diecie. Wiadomo, że żywienie bodźcowe w okresie od odsadzenia prosiąt do pokrycia lochy, w istotny sposób wpływa na zewnętrzne objawy rui. Znany jest, także, jego wpływ na liczbę zapłodnionych komórek jajowych a w konsekwencji na liczbę urodzonych prosiąt.

Mieszanka przeznaczona do skarmiania w tym okresie musi spełniać kilka bardzo ważnych kryteriów:

OPTYMALNY SKŁAD

Kryteria te spełnia Mega Flesz, pozwalający uzyskać zdecydowaną poprawę wskaźników rozrodczych na fermie. W skład produktu wchodzą staranie wyselekcjonowane surowce, z których każdy spełnia bardzo ważne zadanie:

WITAMINA E

Jedna z ważniejszych witamin odgrywających kluczową rolę w organizmie, często nazywana jest ona witaminą płodności. Jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem redukującym ilość wolnych rodników, tym samym ogranicza ilość stanów zapalnych w organizmie.

SELEN

W formie organicznej podobnie jak witamina E wpływa na poprawę wskaźników rozrodczych. Jego niedobór jest przyczyną stanów zapalnych dróg rodnych oraz gruczołu mlekowego.

DEKSTROZA

Źródło „szybkiej energii” wpływającej na rozwój i liczbę owulujących komórek jajowych.

MĄCZKA RYBNA

Podobnie jak dekstroza jest źródłem energii, dostarcza wysokie ilości łatwostrawnego białka oraz witaminy z grupy ADEK, rozpuszczalne w tłuszczach.

KORZYŚCI I ZALETY

Przejrzyj on-line lub pobierz katalog PDF!


sklep chrupka.pl Strefa dzieci
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X