MPU mineralne

MPU mineralne

Kompleksowe spojrzenie na żywienie przeżuwaczy dotyczy nie tylko pokrycia potrzeb na białko i energię. Bardzo ważnym elementem poprawnej dawki pokarmowej jest odpowiedni poziom witamin i minerałów. Ich niedobory są przyczyną złożonych problemów z jakimi borykamy się na co dzień. Objawiają się one miedzy innymi zaburzeniami w rozrodzie, wzrostem komórek somatycznych, ograniczoną produkcją i ogólnym pogorszeniem statusu zdrowotnego w stadzie. By wyjść naprzeciw hodowcom Wytwórnia Pasz Lira wprowadziła całą gamę mieszanek mineralno-witaminowych, których stosowanie uzależnione jest od aktualnych potrzeb zwierząt. Wspólną cechą oferowanych produktów jest ich najwyższa jakość. Mieszanki mineralno-witaminowe zawierają w swoim składzie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i minerały. Bardzo często zawierają cały szereg dodatków mających ogromny wpływ na zdrowie zwierząt takich jak preparaty wiążące mykotoksyny, beta karoten, chelaty i inne.

MAXMILK OPTIMA VIT

Specjalnie opracowana receptura z myślą o najbardziej wymagających hodowcach. Oprócz niezbędnych witamin i minerałów została dodatkowo wzbogacona w bufor (kwaśny węglan sodu) by do minimum ograniczyć ryzyko wystąpienia kwasicy. Zastosowane metabolity drożdży poprawiają funkcjonowanie żwacza przyczyniając się tym samym do wzrostu wydajności mlecznej. Całość uzupełniona jest w specjalnie wyselekcjonowany preparat wiążący mykotoksyny.

Kompleksowe spojrzenie na żywienie przeżuwaczy dotyczy nie tylko pokrycia potrzeb na białko i energię. Bardzo ważnym elementem poprawnej dawki pokarmowej jest odpowiedni poziom witamin i minerałów. Ich niedobory są przyczyną złożonych problemów z jakimi borykamy się na co dzień. Objawiają się one zaburzeniami w rozrodzie, wzrostem komórek somatycznych, ograniczoną produkcją i ogólnym pogorszeniem statutu zdrowotnego w stadzie.

Bardzo często w oferowanych mieszankach mineralno - witaminowych wprowadza się dodatkowo pewne grupy dodatków zwiększające strawność, dostępność składników pokarmowych działających prozdrowotnie. Jednym z takich rozwiązań jest Optima VIT.

Dzięki zastosowaniu optymalnych poziomów witamin i minerałów Optima VIT jest gwarancją uzyskania wysokiej wydajności mlecznej oraz prawidłowego rozrodu w stadzie.

Zastosowane w premiksie dodatki żywieniowe mają pozytywny wpływ zarówno na wydajność jak i na zdrowie zwierząt. Optima VIT jest wyróżniającym się na rynku produktem przeznaczonym dla wysokowydajnych krów.

Skład:

Witaminy i minerały

Bardzo ważnym elementem poprawnej dawki pokarmowej jest odpowiedni poziom witamin i minerałów. Ich niedobory są przyczyną złożonych problemów z jakimi borykamy się na co dzień. Objawiają się one zaburzeniami w rozrodzie, wzrostem komórek somatycznych, ograniczoną produkcją i ogólnym pogorszeniem statutu zdrowotnego w stadzie.

Chelaty

Minerały dostarczane do organizmów w postaci połączeń organicznych. Charakteryzują się wysoką biodostępnością oraz przyswajalnością, co jest szczególnie ważne żywieniu wysokowydajnych sztuk.

Algi morskie

Mają właściwości silnie buforujące. Dzięki wysokiej zawartości wapnia i magnezu pochodzenia naturalnego doskonale neutralizują kwasy występujące w żwaczu. Charakterystyczna budowa w postaci plastra miodu oraz zawarte w nim mikropory zwiększają ich powierzchnie tym samym korzystnie wpływają na biodostępność minerałów. Dzięki swoim właściwościom stwarzają idealne warunki dla mikroorganizmów żwacza.

Kwaśny węglan sodu

Stymuluje zwierzęta do wytwarzania śliny poprawiając tym samym ilość spożywanego pokarmu oraz wykorzystanie składników pokarmowych. Jest bardzo efektywnym buforem pomagającym utrzymać właściwe pH w żwaczu. Stanowi cenne źródło sodu.

Żywe kultury drożdży

Polecane w celu poprawy fermentacji w żwaczu. Przyczyniają się do zwiększenia stawności włókna, ograniczenia stresu cieplnego oraz poprawy pH żwacza. Ich korzystny wpływ obserwuje się szczególnie w przypadku skarmiania pasz objętościowych zawierających znaczne ilości włókna (kiszonki z traw i siana zebrane w późnym okresie wegetacji) oraz w trakcie występowania wysokich temperatur powietrza.

Chroniona Kapsaicyna

Poprawia efektywność wykorzystania energii. Jej stosowanie przyczynia się do zwiększonej wydajności mlecznej bez zmiany statusu metabolicznego. Przekierowuje glukozę z tkanek obwodowych bezpośrednio do wymienia.

Ekstrakty ziołowe

Poprawiają smak i zwiększają apetyt. Stymulują metabolizm zwierząt i podnoszą ich odporność immunologiczną, zmniejszając tym samym, podatność na choroby oraz śmiertelność.

Absorbent mykotoksyn

wieloskładnikowy, nowoczesny preparat o szerokim spektrum działania zapobiegającym wchłanianiu mykotoksyn z przewodu pokarmowego. Dzięki dużej powierzchni absorpcyjnej jak i adsorpcyjnej wiąże toksyny grzybowe i bakteryjne, produkty gnilne, gazy jelitowe i metale ciężkie.

KORZYSCI I ZALETY:

Do mieszanki rekomendujemy:  GOLDEN PROTEIN, OMEGA-LPREPARAT MYKO

Czytaj więcej - pobierz ulotkę

MAXMILK ANION

Mieszanka mineralno witaminowa dla krów mlecznych w ostatnich 3 tygodniach przed wycieleniem. Szczególnie polecana dla wysokowydajnych krów narażonych na zaleganie okołoporodowe. Zastosowanie gorzkich soli pozwala do minimum ograniczyć ryzyko wystąpienia tego schorzenia.

Do mieszanki rekomendujemy: GOLDEN PROTEINPREPARAT MYKO, GOLDEN PRELACT 

Czytaj więcej - pobierz ulotkę

MAXMILK ROZRÓD

Mieszanka mineralno-witaminowa, która oprócz podstawowych składników została wzbogacona w beta-karoten oraz chronioną kapsaicynę. Czynnikiem negatywnie wpływającym na prawidłowy rozród są wysokie poziomy toksyn grzybowych występujących w paszach objętościowych. By do minimum ograniczyć ich niekorzystne działanie, mieszanka MaxMilk Rozród została wzbogacona w preparat wiążący mykotoksyny.

Do mieszanki rekomendujemy: GOLDEN PROTEIN, OMEGA-L, BUFOR HELP, RUMEN HELP S.C

Czytaj więcej - pobierz ulotkę

MAXMILK PAUZA

Podstawowa mieszanka mineralno-witaminowa dla krów w okresie zasuszenia. Wysoka koncentracja witamin oraz odwrócony stosunek wapnia do fosforu czyni z niej podstawowy komponent dawki dla krów w ostatnich 6-8 tygodniach przed wycieleniem.

Do mieszanki rekomendujemy:  GOLDEN PROTEINPREPARAT MYKO, GOLDEN PRELACT

Czytaj więcej - pobierz ulotkę

MAXMILK KROWA

Podstawowa mieszanka mineralno-witaminowa dla wysokowydajnych sztuk, w okresie laktacji. Podobnie jak wszystkie premiksy laktacyjne zawiera chelaty. Wysoka koncentracja witamin i minerałów pozwala na jej dawkowanie na poziomie 150-200 g/szt./dz.

Do mieszanki rekomendujemy: GOLDEN PROTEIN, OMEGA-LPREPARAT MYKOBUFOR HELP, RUMEN HELP S.C

Czytaj więcej - pobierz ulotkę

MAXMILK OPAS

Produkt stosowany w żywieniu opasów o wadze powyżej 150 kg w celu uzupełnienia witamin i minerałów w dawce pokarmowej.

Do mieszanki rekomendujemy:  GOLDEN PROTEIN, PREPARAT MYKO, BUFOR HELP, RUMEN HELP S.C,

MAXMILK OptiMAXBIOTIN

Mieszanka paszowa uzupełniająca mineralnadla jałówek oraz krów mlecznych stosowana w celu pokrycia potrzeb mineralno-witaminowych.

ZALETY:

Do mieszanki rekomendujemy:  GOLDEN PROTEIN, PREPARAT MYKO, BUFOR HELP, RUMEN HELP S.C,

Przejrzyj on-line lub pobierz katalog PDF!


sklep chrupka.pl Strefa dzieci
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X