Preparaty mlekozastępcze

Preparaty mlekozastępcze

Dobry start to inwestycja w przyszłość!

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak olbrzymi wpływ na przyszłe efekty, zarówno w produkcji mleka jak i żywca, ma żywienie cieląt? Jak się okazuje, bardzo ważne są pierwsze 60-65 dni ich życia. Okres ten w dużym stopniu determinuje przyszłą produkcję mleka jak i żywca.

W tym czasie następuje najbardziej dynamiczny rozwój najważniejszych układów: pokarmowego i odpornościowego oraz, co jest szczególnie istotne, rozwój gruczołu mlekowego determinującego przyszłą wydajność mleczną.

Zaobserwowano kilka zależności między prawidłowym odchowem cieląt a przyszłą wartością użytkową krów:

Zwiększenie tempa wzrostu poprawia również efektywność wykorzystania paszy u opasów. Przyrosty masy ciała są wyższe a okres tuczu jest krótszy. Mniejszy jest, relatywnie, udział zapotrzebowania bytowego w zapotrzebowaniu ogółem. Im wyższe są przyrosty masy ciała, tym mniejsze są również koszty obsługi i amortyzacji budynków.

Jak widać, o ekonomice odchowu cieląt nie decydują tylko koszty doraźne, ale również zysk wynikający z wyższej wydajności mlecznej i „długowieczności" krów oraz efektywności produkcji żywca!

Produktami rekomendowanymi przez naszą firmę do odchowu cieląt są preparaty mlekozastępcze z linii MLECZNA PYCHA oraz pasze pełnoporcjowe z linii CHRUPKA.

„MLECZNA PYCHA"

 Linia preparatów mlekozastępczych stosowanych od pierwszych dni życia cieląt do końca okresu odpajania. Najwyższej jakości komponenty użyte do produkcji preparatów umożliwiają uzyskanie bardzo dobrych efektów produkcyjnych przy zachowaniu wysokiego statusu zdrowotnego.

MLECZNA PYCHA BIAŁA

Produkt z dodatkiem chelatów, stosowany w żywieniu cieląt od 3 do 14 dnia życia. W swym składzie zawiera wyłącznie komponenty zwierzęce. Charakteryzuje się bardzo dobrą rozpuszczalnością. Gwarantuje optymalny wzrost i zdrowy odchów cielęcia. Zawiera prebiotyki i probiotyki, które stymulują rozwój bakterii kwasu mlekowego.

Czytaj więcej - pobierz ulotkę

MLECZNA PYCHA CZERWONA

Preparat mlekozastępczy dla cieląt z dodatkiem chelatów. Stosować od 5 dnia życia. Charakteryzuje się bardzo dobrą rozpuszczalnością.

Czytaj więcej - pobierz ulotkę

MLECZNA PYCHA BRĄZOWA

Produkt z dodatkiem siemienia lnianego, stosowany w żywieniu cieląt od 15 dnia życia do końca okresu odpajania.

Czytaj więcej - pobierz ulotkę

sklep chrupka.pl Strefa dzieci
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X