Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X

wysokiej klasy pasze dla zwierząt hodowlanych

Szkolenie 15 lutego 2017

Data publikacji: 2017-02-22

Wiosna tuż, tuż … dlatego zostało kilka luźniejszych dni przed intensyfikacją prac polowych, podczas których warto zorganizować szkolenia dla hodowców i producentów zwierząt.

Spotkanie takie przy współudziale firm BO-RO WILARY, TEAM-ROL, SOUWL &SOWUL i W.P. LIRA zorganizowane zostało dnia 15.02.2017 r. w miejscowości Małki w woj. Kujawsko- pomorskim. Mając na uwadze złożoność produkcji rolniczej postanowiliśmy przedstawić Naszym słuchaczom tematy związane z produkcją roślinną jak i zwierzęcą z uwzględnieniem producentów trzody chlewnej i bydła.
Po krótkim przywitaniu gości przystąpiliśmy do działania. Pierwsza zaprezentowała się firma SOWUL & SOWUL, której pracownik pan mgr inż. Wojciech Lewandowski zajął się tematem „Nowoczesnego spojrzenia na produkcję pasz objętościowych”. Pan Wojciech omówił i pokazał na slajdach wszystkie złe działania jakich nie należy podejmować, kiedy chcemy wyprodukować idealną paszę dla naszych zwierząt. Druga cześć wykładu poświęcona była temu co należy robić aby osiągać optymalne wyniki i przedstawił ofertę Swojej firmy. Kto jak kto ale firma, która korzysta z krajowego materiału siewnego i mająca siedzibę w nieodległym Biskupcu temat produkcji dobrych pasz objętościowych ma opanowany.
Druga w kolejności zaprezentowała się firma TEAM –ROL , a jej pracownik Pan mgr inż. Dominik Łoziński opowiedział zebranym o innowacyjnym nawozie wapniowym OrCal i jego zastosowaniu w nowoczesnej uprawie. Oprócz bardzo wyczerpującego wykładu obfitującego w zdjęcia i tabele Pan Dominik zaprezentował słuchaczom działanie nawozu w warunkach „półpolowych” , porównał do innych preparatów i pokazał przewagę Swojego produktu.
Kilkuminutowa przerwa pozwoliła odpocząć słuchaczom przed kolejnymi wykładami i porcją wiedzy. Pracownik Naszej firmy pan Łukasz Węclewski zainteresował zebranych w pierwszej kolejności tematem żywienia bydła następnie żywieniem trzody.
Pasze objętościowe omówione to dla uzupełnienia tematu omówione zostały ogólne cele i postępowanie przy żywieniu bydła ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych produktów.
Wśród przybyłych największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja nowatorskiej paszy dla cieląt CHRUPKA w wydaniu Maluch (dla zwierząt do 8 tyg. życia) jak i Starszak (od 9 do 16 tyg. życia). Tak duże zainteresowanie wzbudzała przede wszystkim struktura i smakowitość paszy (co bardziej ciekawscy zajadali się osobiście) ale również jej wpływ na przebieg trawienia i dostępność składników na potrzeby rosnących zwierząt.
Drugim bardzo ciekawym produktem był dodatek GOLDEN PROTEIN, który jest białkiem w formie chronionej wykorzystywanym z powodzeniem w żywieniu krów mlecznych. Należy wspomnieć, że dodatkową zaletą tego specyfiku jest brak komponentów modyfikowanych genetycznie w jego składzie – produkt stosowany przez hodowców, którzy karmią zwierzęta paszami NON GMO.
Do tej samej grupy należy produkt GOLDEN ENERGY czyli zastrzyk energii w formie chronionej szczególnie polecana dla krów w szczycie laktacji.
W części wykładu poświęconej trzodzie chlewnej oprócz omówienia podstawowych spraw związanych z utrzymanie zwierząt, został poruszony temat jakości komponentów, sporządzania mieszanek we własnym gospodarstwie oraz zaprezentowane pasza dla prosiąt z linii PORCUS oraz bardzo ciekawy i skuteczny w działaniu dodatek o-MEGA L.
Podczas spotkania oraz po poczęstunku trwały bardzo intensywne rozmowy ze wszystkimi prelegentami co świadczy o chęci zdobywania nowej wiedzy i lepszej współpracy i doradztwa między firmami a rolnikiem czy hodowcom.