Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X

wysokiej klasy pasze dla zwierząt hodowlanych

Szkolenie 23 lutego w Sękowie

Data publikacji: 2017-03-01

dla rolników uwzględniające tematy żywieniowe oraz uprawowe.

Dnia 23 lutego br. w miejscowości Sękowo (woj. Wielkopolskie) w restauracji „Malibu” zostało zorganizowane szkolenie dla rolników uwzględniające tematy żywieniowe oraz uprawowe.Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy hurtowni KOAGRA przy współudziale firm ADOB, LIMAGRAIN, BASF, W.P. LIRA oraz NEOROL. Na spotkanie przybyło około stu rolników z pobliskich gmin. Po przywitaniu gości nastąpił czas na prezentację firm. Jako pierwsza wystąpiła firma ADOB, która zaprezentowała nowoczesne nawozy doglebowe oraz dolistne, w których to wykorzystanie składników odżywczych m. in. fosforu jest dużo większe niż w tradycyjnych nawozach. Zaprezentowano również podstawowe zasady przygotowywania mieszanin nawozów oraz w obecności słuchaczy porównano rozpuszczalność różnych nawozów. Druga w kolejności Firma LIMAGRAIN zaprezentowała swoje najnowsze odmiany kukurydzy w szczególności odmiany z parametrami na kiszenie, zwracając przy tym uwagę na wysoką strawność włókna, tak ważną przy żywieniu przeżuwaczy. Przedstawiciel firmy omówił również podstawowe zasady przygotowania dobrej kiszonki. W ciekawej prezentacji firma Limagrain przedstawiła nowoczesne metody pomiaru zielonej masy z upraw. Następną w kolejności była firma BASF, której pracownik, w około półgodzinnej prezentacji, przedstawił najnowszą generację odżywek dolistnych z wykorzystaniem połączeń helatowych oraz z zastosowaniem środków zmniejszających napięcie powierzchniowe kropli, które to ma na celu zwiększenie powierzchni chłonnej zabiegu. Wykład obfitował w ciekawe zdjęcia oraz wyniki badań ukazujących wysoką skuteczność preparatów. Po prezentacjach firm związanych z produkcją roślinną nadszedł czas na przerwę, w trakcie której firma KOAGRA rozlosowała wśród obecnych nagrody rzeczowe. Po przerwie zaprezentowała się branża żywieniowa. Jako pierwsza zaprezentowała się firma Neorol, która zajęła się tematem żywienia trzody chlewnej. Wykład służył, między innymi, zaprezentowaniu linii koncentratów 600+.
Dalsza część prezentacji ukazała jak ważną rolę w żywieniu odgrywają fitobiotyki, probiotyki, prebiotyki oraz enzymy paszowe. Jako ostatni wystąpił przedstawiciel naszej firmy dr Arkadiusz Michalak, który zainteresował słuchaczy wykładem na temat żywienia bydła mlecznego. W trakcie przezentacji omówiono podstawowe zasady funkcjonowania żwacza oraz zapotrzebowania bydła mlecznego na składniki odżywcze. W części wykładu poświęconej tematyce rozrodu bydła dr Michalak zwrócił szczególną uwagę na produkt o-MEGA L tak bardzo skuteczny w poprawie wskaźników rozrodu. Poruszając tematy typowo żywieniowe nasz pracownik ukazał zalety produktów GOLDEN-ENERGY jako doskonałego antidotum na niedobory energetyczne, GOLDEN- PROTEIN zawierającego białko chronione, który to może dziś być alternatywą dla śruty sojowej. W ostatniej części prezentacji dr Michalak zwrócił uwagę jak wiele zależy od prawidłowego żywienia cieląt ukazując tym samym zalety produktów CHRUPKA w wersji „Maluch” oraz „Starszak”. Chrupki cieszyły się bowiem największym zainteresowaniem wśród obecnych. W trakcie przerw hodowcy chętnie sięgali po próbki produktu i z zainteresowaniem pytali o zastosowanie oraz dostępność. Po wykładach goście zasiedli do wspólnego obiadu, po którym obecni rolnicy bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę udali się do domów.