Zdrowe jajka od szczęśliwych kur. Pasza

Data publikacji: 2023-05-29

Zdrowe jajka od szczęśliwych kur. Pasza

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na to, jakie produkty trafiają do ich koszyka, szczególnie w przypadku produktów spożywczych. Z roku na rok rośnie świadomość kupujących, dlatego zamiast jajek pochodzących od kur z chowu klatkowego, chętniej są kupowane jajka od kur z wolnego wybiegu. To właśnie o systemach chowu drobiu mówi się najczęściej, dlatego warto zaznaczyć, że nie tylko one wpływają na skład jajka. Kluczowy wpływ na wartość konsumpcyjną jajek ma pasza. 

Jakie jajko jest najzdrowsze?

Zdecydowanie najgorszą wartość odżywczą mają jaja pochodzące z chowu klatkowego. Należy zauważyć, że ich jakość nie wynika wyłącznie z niższego komfortu kur. Dostęp do wolnego wybiegu to dla zwierząt nie tylko możliwość swobodnego poruszania się, ale również poszukiwania naturalnego pożywienia w postaci roślin, czy też owadów. Pokazuje to, jak duże znaczenie dla jakości jaj ma odpowiednie pożywienie. Pasza odpowiednio dobrana do potrzeb niosek to naturalne i bogate w składniki odżywcze jaja. W chowie klatkowym kury bardzo często są karmione paszami przemysłowymi, a producentom bardziej zależy na cechach ilościowych, a nie jakościowych. Dużym błędem jest podawanie pasz zawierających dodatki chemiczne, hormony wzrostu oraz antybiotyki - pozostałości tych składników trafiają do jaj. 

Dlatego też odpowiedź na pytanie, które jajka są najzdrowsze jest jedna - te, które pochodzą od odpowiednio żywionych i utrzymywanych kur.

Pasza Zdrowe Jajko w swoim składzie zawiera składniki pochodzenia naturalnego tj.:

Czym jest ekstruzja i mikronizacja? 

Zaletą paszy Zdrowe Jajko jest zastosowanie składników ekstrudowanych i mikronizowanych. Wspomniane wysoce zaawansowane procesy termomechaniczne powodują zmiany w właściwościach fizycznych i chemicznych przetwarzanych komponentów paszowych

Zalety ekstruzji i mikronizacji komponentów paszowych:


sklep chrupka.pl Strefa dzieci
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X