Firma

Firma

HISTORIA FIRMY

Wytwórnia Pasz LIRA jest polską, rodzinną firmą założoną w 1996 roku. Siedziba firmy oraz zakłady produkcyjne znajdują się na terenie gminy Krzywiń w woj. wielkopolskim. W swojej ofercie posiada produkty dla trzody chlewnej, bydła i drobiu a także dla zwierząt towarzyszących (konie, alpaki, psy, króliki, gryzonie).

LIRA jako jedna z pierwszych firm paszowych w Polsce zastosowała na skalę przemysłową ekstruzję surowców roślinnych, służącą do uszlachetniania komponentów paszowych. W wyniku procesu ekstruzji poprawia się smakowitość, strawność i przyswajalność produktów. Pierwszą linię ekstruzji renomowanej, amerykańskiej firmy InstaPro uruchomiono w roku 2004. Obecnie w firmie LIRA pracują cztery ekstrudery, a wytwarzane ekstrudaty wykorzystywane są w żywieniu trzody chlewnej, bydła, drobiu a także zwierząt towarzyszących.

W fabryce prestarterów PORCUS, oddanej do użytku w 2016 roku i funkcjonującej jako nowy brand w Wytwórni Pasz LIRA odbywa się produkcja ekskluzywnych pasz dla najmłodszych zwierząt. Wyposażenie linii produkcyjnej (m.in. w najnowszej generacji ekstruder) stawia naszą firmę w czołówce najnowocześniejszych firm w Polsce produkujących prestartery.

Spółka inwestuje w nowoczesne linie technologiczne do obróbki surowców i produkcji pasz, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku i konkurencyjności. I dzięki tej nowoczesnej, innowacyjnej technologii mogą powstawać produkty nowej generacji.

Wytwórnia Pasz LIRA działa zgodnie z zasadami dobrej praktyki produkcyjnej oraz z dobrymi praktykami biznesowymi. Przestrzega obowiązujących przepisów i norm prawnych. Przedsiębiorstwo posiada certyfikat Rzetelna Firma.

NAJWIĘKSZY KAPITAŁ FIRMY… PRACOWNICY!

Nowoczesne technologie, maszyny oraz automatyzacja procesu produkcji mogą być przydatnym narzędziem tylko w rękach świadomej i doświadczonej załogi. Sukcesem firmy są zmotywowani, kreatywni i wyspecjalizowani pracownicy stanowiący zespół i współpracujący ze sobą. To Oni, przede wszystkim, stanowią o jakości naszych produktów i usług. Spółka umożliwia zatrudnionym osobom podnoszenie kwalifikacji poprzez szkolenia zawodowe, programy edukacyjne, studia i studia podyplomowe. Pracownicy korzystają z różnego rodzaju szkoleń, biorą udział w konferencjach organizowanych w kraju i zagranicą.

PO PIERWSZE… KLIENT!

Wytwórnia Pasz LIRA działa w oparciu o zasadę: myśl jak klient, odpowiadając na jego potrzeby w zakresie oferowanego asortymentu produktów i usług. To właśnie cenne wskazówki naszych klientów, ich rady i uwagi są często dla nas inspiracją, która pozwala nam się rozwijać i podnosić jakość naszych wyrobów i usług. Firma buduje partnerskie relacje z kontrahentami. Stawia na zdrową współpracę, opartą na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i zaufaniu.

SERWIS DORADZTWA ZOOTECHNICZNEGO

Lira… to więcej niż pasze, dlatego polityka jakości firmy nie kończy się na sprzedaży klientom produktu finalnego. Wytwórnia Pasz oferuje szeroko rozumiane doradztwo żywieniowe, hodowlane, weterynaryjne i z zakresu rozrodu. Swoją wiedzą i doświadczeniem, wysoko wykwalifikowana kadra, dzieli się nie tylko podczas rutynowych wizyt u hodowców, ale także podczas organizowanych szkoleń i konferencji.
Firma LIRA oferuje również swoim stałym klientom bezpłatne i systematyczne analizy stosowanych surowców oraz sporządzanych w gospodarstwach pasz.

KONTROLA JAKOŚCI

W trosce o zachowanie najwyższej jakości oferowanych hodowcom produktów w Spółce wdrożono system jakości GMP+MI105 oraz Standard PIM „BezGMO”. Dział zakupów i kontroli jakości ocenia i sprawdza jakość wszystkich zakupywanych komponentów. W Spółce używa się wyłącznie najwyższej jakości surowców, w myśl zasady: jaki surowiec taki produkt. W przyzakładowym laboratorium, wyposażonym w nowoczesny sprzęt analityczny, badaniom poddawane są nie tylko komponenty paszowe, ale również stale monitorowane są gotowe produkty.

LOGISTYKA MAGAZYNOWA I TRANSPORT

Wytwórnia Pasz LIRA posiada nowoczesną i dobrze zorganizowaną bazę transportową, która zapewnia klientom szybką i niezawodną dostawę produktów. Automatyczna linia ważąco-pakująca oraz mobilny magazyn ułatwiają zarządzanie produkcją i zapewniają szybki załadunek wyrobów gotowych.

MISJA SPOŁECZNA

Firma wspiera wiele lokalnych inicjatyw społecznych m.in. poprzez różnego rodzaju działalności charytatywne. Pomaga fundacjom i osobom niepełnosprawnym, okolicznym parafiom oraz dzieciom z miejscowych szkół i przedszkoli. Wspomaga organizowane lokalnie imprezy o charakterze sportowym dla dzieci i dorosłych. Dofinansowuje zakup sprzętu pożarniczego dla OSP i ratownictwa medycznego dla WOPR. Spółka ma świadomość swojej społecznej odpowiedzialności w lokalnym środowisku, utożsamiając się ze społecznością.

CELE FIRMY

Po pierwsze: celem Wytwórni Pasz LIRA, jak i większości firm funkcjonujących w gospodarce wolnorynkowej, jest ciągły i systematyczny rozwój.
Po drugie: Spółka dąży nieustannie do zadowolenia i satysfakcji wszystkich klientów oraz wzrostu ich zaufania do firmy i jej znaku towarowego.
Po trzecie: celem równie ważnym jak dwa poprzednie, jest budowanie silnej marki kojarzonej z najwyższą jakością.

POSTAWIĆ NA JAKOŚĆ

Od pierwszych dni działalności firmie przyświeca motto: „Wysoka jakość za rozsądną cenę”. Na każdym etapie produkcji i dystrybucji Spółka dba o zachowanie najwyższej jakości, bo… jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.

Certyfikaty i wyróżnienia

Certyfikaty i wyróznieniaCertyfikaty i wyróznieniaCertyfikaty i wyróznieniaCertyfikaty i wyróznieniaCertyfikaty i wyróznieniaCertyfikaty i wyróznieniaCertyfikaty i wyróznieniaCertyfikaty i wyróznieniaCertyfikaty i wyróznienia
sklep chrupka.pl Strefa dzieci
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X